Fortuna Hotel

ul. Czapskich 5
31-110 Cracow
Poland
Tel./Fax: (+48 12) 422 31 43, 411 08 06
-----------------------


-------------------------

English
version

Deutsche Fassung

Guests reviews
Overall Rating:

Very Good

Call Center: +48 22 492 77 29

Best Price Guarantee
front.jpg (17775 bytes)


Hotel Fortuna mieści się w centrum miasta w pobliżu Rynku Głównego w Krakowie, największego i najpiękniejszego placu Europy. W poblizu znajduje sie najstarszy w Polsce Uniwersytet Jagielloński oraz Planty Krakowskie, piekny ogród miejski gdzie można pospacerować.
Hotel Fortuna zajmuje odnowiona, dziewiętnastowieczną kamienicę. Przed laty mieściło się tu słynne Męskie Liceum prowadzone przez Zakon Pijarów. Naprzeciwko hotelu można zobaczyć pałac Hutten-Czapskich, będący własnością Muzeum Narodowego. Do muzeum narodowego można dojść w kilka minut.

Wnętrza hotelu zostały gruntownie odnowione. Goście znadą tu życzliwą obsługę i świetne warunki sprzyjające zarówno pracy jak i wypoczynkowi.


Hotel posiada 25 pokoi z łazienką, TV Sat, radiem, telefonem oraz bezpłatnym Internetem, w tym 3 pokoje 1-osobowe, 15 pokoi 2-osobowych (double/twin), 5 pokoi 3-osobowych oraz 2 apartamenty.
Na życzenie goście mogą skorzystac z: czajnika, suszarki, przyborów do prasowania. Hotel jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.


USŁUGI DODATKOWE:

- parking
- przechowalnia bagażu
- usługi room-service
- sejf/depozyt
- codzienna prasa
- komputer z łączem Internetowym
- możliwość wyprania i wyprasowania odzieży
Na życzenie gościa hotel zorganizuje wycieczkę po krakowskim Starym Mieście i Kazimierzu, jak również wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce i obozów w Auschwitz-Birkenau.
Można również zaplanowac wyprawę w dowolne miejsca w okolicach Krakowa. Hotel współpracuje z wypożyczalniami samochodów i rowerów.
Miły personel zarezerwuje dla gości bilety do teatru, kina, opery lub filharmonii, na koncerty muzyki klasycznej lub żydowskiej.


Restauracja Rubinowa serwuje wykwintne dania oraz staropolskie specjały. Wspaniałym dopełnieniem dania będą doskonałe wina gruzińskie Marani. Stanowi ona doskonałe miejsce, gdzie goście mogą napić się kawy Segafredo i przejrzeć aktualną prasę w nieskrępowanej atmosferze. Restauracja czynna jest w godzinach od 6:30 do 22:00.
Śniadanie hotelowe jest podawane w formie bufetu szwedzkiego w godzinach od 6:30 do 10:30, Goście lubiący dłużej pospać mogą skorzystać ze „Śniadania dla Śpiocha” do godz. 12.00 w formie zestawu wg karty menu.


Usługi Konferencyjne:

W swojej ofercie Hotel posiada także klimatyzowaną salkę konferencyjną z wyposażeniem mieszczącą około 35 osób. Dostępny jest układ kinowy, szkolny oraz w podkowę. Wyposażenie : flipchart, ekran, rzutnik przeźroczy, rzutnik pisma, rzutnik multimedialny oraz łącze internetowe.

- Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14-stej a kończy o godz. 12-stej następnego dnia.
- Bezkosztowa anulacja indywidualna do godz.18-stej w dniu przyjazdu.
- Rezerwacja grupowa wymaga zaliczki i dodatkowych ustaleń.
- Dzieci do lat 12-stu nocują gratis w pokoju rodziców (z wyłączeniem śniadania).
- Łóżeczko dla dziecka bezpłatne.
- Restauracja "Rubinowa" czynna jest w godzinach 6:30 - 22:00.
- Dodatkowe śniadanie kosztuje 25 PLN (Bufet szwedzki).
- Hotel akceptuje pobyt zwierząt domowych.
- Hotel akceptuje większość kart kredytowych (VISA, Master Card, Diners Club, JCB, POLCARD)


Hotel w skrócie:

Transport publiczny

flughafe.gif (901 bytes)

Wyposażenie hotelu rest_p.JPG (1132 bytes)
Wyposażenie pokoi

Cennik

Pokoje

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (23)

Restauracja

Przeciętny obiad kosztuje około 30 zł ( 7 USD)


room restaurant
room restaurant
room restaurant
room restaurant
room restaurant
room

Położenie hotelu

Hotel jest położony 200 m od centrum miasta, 1 km od głównej stacji kolejowej i głównej stacji PKS. Do hotelu można dojechać autobusami nr. 128, 164, 173, 144, 100 oraz tramwaje nr. 15, 18.
Od stacji kolejowej należy kierować się w ulicę Bartona, następnie Dunajewskiego, Podwale aż do ulicy Piłsudskiego.


Lokalizacja Hotelu Fortuna w centrum Krakowa pozwala Gościom na łatwy dojazd jak i piesze zwiedzanie Starego Miasta. Od Krakowskiego Rynku dzieli nas zaledwie 3-minutowy spacer. Hotel znajduje się w odległości 100 m od Starego Miasta, niecały 1 km od Głównego Dworca PKP i Dworca Autobusowego. Środki komunikacji miejskiej, które mogą być pomocne to autobusy linii: 124, 152, 424 oraz tramwaje: 15 i 18. Prosty dojazd z lotniska Balice autobusem nr 192 w ciągu 30 minut, bądź taksówką w ciągu 15 minut to także duże ułatwienie. Zapewniamy naszym Gościom pomoc w organizacji transferu z lotniska Balice oraz Katowice-Pyrzowice.
Bliskie sąsiedztwo krakowskich uczelni oraz stałych obiektów konferencyjnych to duże udogodnienie, szczególnie dla Gości biznesowych i konferencyjnych.


Kliknij, żeby zobaczyć mapkę


www.polhotels.com www.poltravel.com